Pelėdų paslaptys

Iš viso pasaulyje gyvena apie 200–250 skirtingų pelėdų rūšių. Lietuvoje galime pamatyti 13 pelėdų rūšių, iš kurių net 6 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Ne visos jos gyvena mūsų šalyje, kai kurios tik užklysta. Išgirsti ar pamatyti pelėdas natūraliai gamtoje nėra taip paprasta. Jei pelėda apsigyvena kaimynystėje dažnu atveju išgirsime patinuką, kuris gina gyvenamąją teritoriją ar šaukia pateles. Žmonės kalba, kad pelėdos yra protingi paukščiai, kad geba sukti galvą 360 laipsnių, na bet ar tikrai viskas yra tiesa? Kviečiame Jus atvykti į pelėdų parką ir sužinoti daug įdomių faktų apie pelėdas, jų mitybą bei paslaptingą gyvenimo būdą.

Tikslas– susipažinti su pelėdomis iš arčiau ir išmokti skirti dažniausiai mūsų šalyje sutinkamas rūšis.

Pelėdų parke turime 10 pelėdų rūšių, tarp kurių – didžiausia mūsų šalies pelėda – didysis apuokas, gražiausio balso savininkė – lututė, ir netgi viešnia iš Šiaurės – baltoji pelėda. Edukacinė programa įgyvendinama atsižvelgiant į vaikų amžių: jei dalyviai – pradinukai, pateiksime tik abstrakčius pavadinimus, tokius kaip apuokėlis, apuokas, pelėda, lututė, o vyresnieji susipažins plačiau ir gebės atskirti lututę nuo apuokėlio, laplandinę pelėdą nuo uralinės pelėdos ir t. t.

Užsiėmimo metu patirsite tikrą pažinimo džiaugsmą. Tik tinkamai supažindindami mokinius su gyvąja gamta, šiuo atveju paukščiais, skatinsime juos saugoti, nedaryti klaidų ir nesinešti jauniklių į namus.

Lektorė: Ingrida Meškinytė

Vieta: Klaipėda

*
*

Pasidalinkite!