Ornitologų mokykla visai šeimai

Daugumos mūsų pažintis su paukščiais prasideda dar vaikystėje. Miške, parke arba pievoje pirmiausiai pamatome ne patį sparnuotį, o išgirstame jo kontaktinį balsą, pavojaus signalą, teritorijos žymėjimo giesmes ir tik tada, kai sustojame kelioms minutėms, galime pamatyti ir atpažinti, koks tai paukštis. Tik retas kuris atkreipiame dėmesį į juos – gyvenančius visai šalia mūsų. Paukščių stebėjimas nėra tik pomėgis, tai – gyvenimo būdas ir mokslas, tačiau išmokti aptikti ir atpažinti dažniausius mūsų šalyje perinčius, žiemojančius arba migruojančius paukščius gali kiekvienas.

Tu, tavo tėtis ar mama domitės paukščiais? Nori daugiau laiko leisti gamtoje? Patinka fotografuoti? Niekada nesi matęs paukščio, kuris išskleidęs sparnus yra didesnis už mūsų garsųjį krepšininką Arvydą Sabonį? Nori pasigirti draugams, kad atpažįsti pamatytus paukščius. Imk tėtį, mamą, brolį ar sesę ir ateik į ornitologų mokyklą, skirtą visai šeimai.

Mokyklos tikslas – ugdyti gebėjimą pažinti paukščius, skatinti jai domėtis.

Ornitologų mokyklos užsiėmimai truks vienus metus. Pradžia – 2019 m. balandžio mėnesį, pabaiga – 2020 m. kovą. Per šiuos metus įvyks 5 savaitgaliniai užsiėmimai saugomose teritorijose. Programą sudaro teorija ir praktika.

Užsiėmimų metu daug keliausime, stebėsime ir pažinsime, žieduosime paukščius, susitiksime su profesionaliais ornitologais, gamtininkais, mokslininkais ir fotografais.

Turėsite galimybę ne tik mokytis, pabūti gamtoje, aplankyti saugomas teritorijas, bet ir susipažinti su įdomiais žmonėmis, kurie su malonumu dalinsis gerąja patirtimi.

Sėkmingai pabaigę mokyklą gaus Lietuvos ornitologų draugijos sertifikatus.

Trukmė: 1 metai

Ornitologų mokyklos kaina: 250 Eur (asmeniui)

Vaikams iki 6 metų, į mokyklą ateinantiems bent su vienu iš tėvų (o gal senelių), ornitologų mokykla nemokama!

Registracija vyksta iki kovo pabaigos! Anketą galite rasti čia —>

Iškilus klausimams kreipkitės į mokyklos vadovę – Ingridą Meškinytę el. paštu: paslaugosgamtai@gmail.com arba telefonu +370 639 51319.

Mokykloje paukščius pažinti jums padės:

Mindaugas Survila, Marius Čepulis, Ingrida Meškinytė, Marius Karlonas, Kęstutis Čepėnas, Arūnas Čerkauskas, Petras Kurlavičius,  Selemonas Paltanavičius, Povilas Bagdonas, Gediminas Petkus,  Boris Belchev, Vytautas Eigirdas, Vytautas Jusys.

Į kainą įskaičiuota:

  • Užsiėmimų organizavimas
  • Lektorių paslaugos
  • Metodinės medžiagos paruošimas
  • Žiūronų nuoma
  • Dalinis maitinimas

Preliminarūs užsiėmimo laikai ir vietos:

2019 balandžio 5–7 dienomis – Aukštaitijos nacionalinis parkas

2019 gegužės 10–12 dienomis – Nemuno deltos regioninis parkas

2019 liepos 19–21 dienomis – Birvėtos žuvininkystės tvenkiniai

2019 spalio 5–7 dienomis – Ventės rago ornitologinė stotis

2020 sausio 10–12 dienomis – Kauno Marių regioninis parkas

Susidomėjote? Turite klausimų? Susisiekite!

*
*
*

Pasidalinkite!