Ornitologų mokykla visai šeimai

Daugumos mūsų pažintis su paukščiais prasideda dar vaikystėje. Miške, parke arba pievoje pirmiausiai pamatome ne patį sparnuotį, o išgirstame jo kontaktinį balsą, pavojaus signalą, teritorijos žymėjimo giesmes ir tik tada, kai sustojame kelioms minutėms, galime pamatyti ir atpažinti, koks tai paukštis. Tik retas kuris atkreipiame dėmesį į juos – gyvenančius visai šalia mūsų. Paukščių stebėjimas nėra tik pomėgis, tai – gyvenimo būdas ir mokslas, tačiau išmokti aptikti ir atpažinti dažniausius mūsų šalyje perinčius, žiemojančius arba migruojančius paukščius gali kiekvienas.

Tu, tavo tėtis ar mama domitės paukščiais? Nori daugiau laiko leisti gamtoje? Patinka fotografuoti? Niekada nesi matęs paukščio, kuris išskleidęs sparnus yra didesnis už mūsų garsųjį krepšininką Arvydą Sabonį? Nori pasigirti draugams, kad atpažįsti pamatytus paukščius. Imk tėtį, mamą, brolį ar sesę ir ateik į ornitologų mokyklą, skirtą visai šeimai.

Mokyklos tikslas – ugdyti gebėjimą pažinti paukščius, skatinti jais domėtis.

Ornitologų mokyklos užsiėmimai truks vienus metus. Pradžia – 2020 m. balandžio mėnesį, pabaiga – 2021 m. kovą. Per šiuos metus įvyks 5 savaitgaliniai užsiėmimai saugomose teritorijose. Programą sudaro teorija ir praktika.

Užsiėmimų metu daug keliausime, stebėsime ir pažinsime, žieduosime paukščius, susitiksime su profesionaliais ornitologais, gamtininkais, mokslininkais ir fotografais.

Turėsite galimybę ne tik mokytis, pabūti gamtoje, aplankyti saugomas teritorijas, bet ir susipažinti su įdomiais žmonėmis, kurie su malonumu dalinsis gerąja patirtimi.

Trukmė: 1 metai

Ornitologų mokyklos kaina: 350 Eur (asmeniui)

Registracija vyksta iki kovo pabaigos! Anketą galite rasti čia —>

Iškilus klausimams kreipkitės į mokyklos vadovę – Ingridą Meškinytę el. paštu: paslaugosgamtai@gmail.com arba telefonu +370 639 51319.

Mokykloje paukščius pažinti jums padės:

Mindaugas Survila, Marius Čepulis, Ingrida Meškinytė, Marius Karlonas, Kęstutis Čepėnas, Arūnas Čerkauskas, Petras Kurlavičius,  Selemonas Paltanavičius, Povilas Bagdonas, Gediminas Petkus,  Boris Belchev, Vytautas Eigirdas, Vytautas Jusys.

Į kainą įskaičiuota:

  • Užsiėmimų organizavimas
  • Lektorių paslaugos
  • Metodinės medžiagos paruošimas
  • Dalinis maitinimas

Preliminarūs užsiėmimo laikai ir vietos:

2020 liepos mėnesis – Aukštaitijos nacionalinis parkas

2020 spalio mėnesis – Ventės rago ornitologinė stotis

2021 sausio mėnesis – Kauno marių regioninis parkas

2021 balandžio mėnesis  – Nemuno deltos regioninis parkas

2021 birželio mėnesis – Dzūkijos nacionalinis parkas

 Kiek žmonių dalyvaus ornitologų mokykloje?

– Planuojame priimti iki 35 žmonių.

Ar į užsiėmimus reikės atvykti su savo transportu?

-Taip. Tačiau važinėjant po gamtą ir stebint paukščius kooperuosimės, vietos automobiliuose visada atsiranda. Bus tokių dienų, kai tik žygiuosime.

Ar organizuojama nakvynė?

-nakvynės vietą suorganizuojame, t.y. pasiūlome Jums keletą variantų, susimokėti reikia savarankiškai. Tikslas yra gyventi visiems drauge, tad numatytos tokios vietos kur visiems bus patogu, kai kur kaina sieks apie 10 Eur nakčiai. Vasaros metu miegosime palapinėse.

Ar galima registruotis  į ornitologų mokyklą, jeigu neturi vaikų?

– Taip. Viskas priklauso nuo Jūsų pačių noro.

Ar užsiėmimų datos gali keistis?

-Taip. Pasibaigus registracijai pirmojo užsiėmimo datą suderinsime balsavimo būdu. Rinksimės tarp dviejų savaitgalių. Ir taip visada, bendru sutarimu.

Susitikimai numatyti pagal sezoniškumą, didžiosios migracijos laikotarpiu (rudenį) turėsime du susitikimus.

Ar planuojate vaikų vasaros stovyklą?

-Taip, šią vasarą organizuosime vieną arba dvi pamainas moksleiviams. Sekite informaciją Facebook „VšĮ Paslaugos gamtai“.

 

 

Susidomėjote? Turite klausimų? Susisiekite!

*
*
*

Pasidalinkite!