Vaistai gamtoje

Tikslas – įprasminti gamtą ir kaip kultūrinį reiškinį, primenant, kad dauguma augalų yra vaistingi ir yra svarbūs ne tik ekologine, bet ir kultūrine prasme.

Pagrindiniai uždaviniai:
-Gaivinti vaistažolininkystės tradicijas, kurios apima žinių apie vaistažoles kaupimą, vaistažolių rinkimą ir jų išteklių saugojimą;

-Prikelti naudojimui pamirštus tradicinius vaistinių augalų pavadinimus, tyrinėti, kaip tie patys augalai buvo vadinami skirtinguose kraštuose;
-Tyrinėti vaistinių augalų reikšmę tradicinėje kaimo gyvensenoje.
Metodas: ekskursinis-pažintinis (vaistiniai augalai tyrinėjami artimiausioje mokyklai gamtinėje aplinkoje – miške, pievoje, pelkėje, prie vandens telkinio). Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai, lydimi lektoriaus, rinks vaistingus augalus, mokysis jų mokslinių ir senovinių vardų, bandys sukurti savo vardus, susipažins su vaistinėmis savybėmis ir kitokiu šių augalų pritaikymu tradicinėje gyvensenoje. Vaikai bus skatinami patys apibūdinti nepažįstamus augalus naudojant knygas ir specialias augalų identifikavimo programėles išmaniuosiuose įrenginiuose. Po to, bus lyginama, kiek tiksliai augalą gali apibūdinti pats mokinys ir identifikavimo programėlės (Pl@ntNet, PictureThis).

Jeigu tikėti prof. Tado Ivanausko žodžiais, kad meilė gamtai ateina per pažinimą, tai tikėtinas edukacinio užsiėmimo rezultatas – meilę ir pagarbą gamtai ir savo kraštui jaučianti asmenybė, gebanti susieti gamtines ir kultūrines žinias.

Edukacinį užsiėmimą veda žinomas gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, kuris moksleivius su vaistiniais augalais supažindina jau daug metų. Šį kartą pažintis su vaistiniais augalais bus pateikiama netradiciškai – per kultūrą: daug lengviau įsiminti naujus augalų vardus, jei žinai tų augalų istorijas. Be to, mokiniai bus supažindinti su senoviniais vaistinių augalų vardais, kuriuos prisimena tik mūsų seneliai. Vaikai mokysis atpažinti augalus naudojant du būdus – tradicinį (knygas, augalų apibūdinimo raktus) ir specialias identifikavimo programėles išmaniuosiuose įrenginiuose. Taip pat vaikai susipažins su pagrindinių vaistinių augalų savybėmis, mokysis atsakingo vaistinių augalų naudojimo. Užsiėmimas vyks artimiausioje mokyklai gamtinėje aplinkoje (pievoje, miške, prie vandens telkinio ar pelkėje), kur nesunku nueiti pėsčiomis, naudojantis miesto viešuoju arba mokyklos transportu. Vaistinių augalų tyrinėjimo vieta parenkama kartu su mokytoju, pavežėjimą iki tos vietos (jei reikia) organizuoja pati mokykla. Ši edukacija, vykstanti mokyklos aplinkoje, vyks tik šiltuoju metų laiku (balandis-spalis).

Mokinių amžiaus grupė, kuriai skirta paslauga: 9,10,11,12 kl.

Edukacijos vieta: paslauga vyksta tik paslaugos gavėjo įstaigoje

Kaina: 10 Eur

Šios edukacijos lektorius – Andrejus Gaidamavičius

REGISTRACIJA Į EDUKACINĘ PROGRAMĄ ->>>>>>

Pasidalinkite!